Cena Bitcoin Prawie 17K dolarów jako skok akcji

Cena Bitcoin Prawie 17K dolarów jako skok akcji na nową szczepionkę COVID-19

Bitcoin uderzył w kolejną roczną wysoką cenę po tym, jak dowiedział się, że szczepionka koronaawirusowa Moderny wykazuje obecnie ponad 94% skuteczności w zatrzymywaniu wirusa.

Bitcoin stał się coraz bardziej popularny w 2020 roku w obliczu wybuchu koronaawirusa. Obrazek: Shutterstock

To początek nowego tygodnia i jest wiele dobrych wiadomości Bitcoin Era dla inwestorów, handlowców… i, cóż, prawie dla wszystkich: kolejna szczepionka COVID-19 wykazuje oznaki gotowości do mas, a rynki czują się dobrze.

jest obracany za prawie 17 000 dolarów na monetę, co oznacza kolejny rekord w 2020 roku, podczas gdy tradycyjne rynki akcji i udziałów przeżywają boom.

Kilka godzin temu Moderna Labs ogłosiła pozytywne wyniki potencjalnej szczepionki przeciwko koronaawirusowi, którą firma przetestowała na grupie 30.000 osób. Szczepionka okazała się skuteczna w 94,5%, przewyższając tym samym dwóch głównych konkurentów: Pfizer – która była nieco ponad 90% skuteczna – oraz rosyjska szczepionka Sputnik V, której skuteczność zgłosiło 92%.

Pobierz aplikację The Decrypt App

Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najnowsze informacje i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje aplikację Decrypt Token i wiele więcej.

I, prawdopodobnie nie przypadkowo, zarówno Bitcoin i rynki akcji idą w górę po wiadomości. NASDAQ wzrósł o 65 punktów do 11.894,41, z 0,55% wzrostem w ciągu dnia. Dow Jones zarejestrował dobre 382 punkty więcej, osiągając komfortowo 29.862,10 punktów, co oznacza wzrost o 1,3%, natomiast S&P 500 wzrósł o 0,83%, osiągając 3.614,74 punktów po ogłoszeniu.

Jak można się było spodziewać, ceny akcji firm Pfizer i Moderna również zmieniły się dzisiaj w wiadomościach. Akcje firmy Pfizer spadły z 37,95 USD do 36,85 USD w ciągu jednego dnia i straciły wszystkie zyski, jakie osiągnęły po ogłoszeniu własnych szczepionek. W międzyczasie Moderna zarejestrowała rekordowo wysoką cenę akcji w wysokości 103,20 USD, a następnie skorygowała ją do 97,40 USD za akcję.

W tym samym czasie Bitcoin nadal wspina się coraz wyżej na swoim byczym trendzie. Największa krypto waluta według kapitalizacji rynkowej jest obecnie notowana na poziomie prawie 17.000 dolarów na monetę: obecnie jest notowana na 16.800 dolarów, co stanowi wzrost o prawie 6% w ciągu dnia.

Inwestorzy Bitcoinów ostatnio zauważyli tę cenę podczas ostatniej zielonej świecy w 2018 roku (zanim krypto wyruszyło na krach do 3000 dolarów 6 stycznia 2018 roku). Bitcoin, a następnie, robi historię ponownie dzisiaj.

Bitcoin Para handlowa USD Bitcoin

Bitcoin jest na górze od czasu katastrofy spowodowanej przez koronaawirus w połowie marca. Jego wyniki w ciągu ostatnich kilku miesięcy mogą wynikać z kilku czynników, do których należy m.in. jego przyjęcie przez duże instytucje, co może być postrzegane jako korzystne zmiany polityczne, a także coraz bardziej optymistyczna analiza ze strony wybitnych nazwisk w tradycyjnych finansach.

Tak więc, czy dzisiejsze wiadomości COVIDa poruszyły igłę wśród handlarzy kryptoflami, czy nie, jego wzrost w tych niepewnych czasach rodzi pytanie: Czy powrót do normy dla świata i jego gospodarki prędzej czy później będzie dobry dla Bitcoina?