Wielki Mistrz Szachów Garry Kasparow mówi, że Bitcoin zapobiega ingerencji rządu

Według Kasparova, sektor kryptograficzny jest najlepszym sposobem na zapewnienie ludziom zachowania prywatności.

Odnosząc się do sposobów, w jakie krypto może chronić prawa człowieka, Garry Kasparow powiedział, że Bitcoin Era i inne krypto-waluty będą chronić finanse ludzi przed ingerencją rządu.

Garry Kimovich Kasparov, rosyjski mistrz szachowy, niedawno powiedział, że wzrost wykorzystania Bitcoin i innych walut kryptograficznych jest nieunikniony. Rozmawiając z Forbesem w wywiadzie udzielonym 23 lipca, Mistrz Świata w Szachachach zadeklarował swoje poparcie dla kryptońskiej waluty i jej korzyści.

Zapytany o rolę, jaką krypto-waluty odgrywają w prawach człowieka, ujawnił niektóre z zalet i wad różnych walut cyfrowych. Odnosząc się do krypto jako nowej technologii, powiedział „nie jest to z natury dobre ani złe“, dodając, że cokolwiek jest zrobione z krypto zależy od użytkownika. Według niego, strach przed negatywnym wykorzystaniem walut kryptograficznych jest przeceniany.

Odnosząc się do znaczenia Bitcoina dla praw człowieka, mówił o trwającym kryzysie dotyczącym ingerencji rządu w prywatność ludzi. Dodał:

„Ludzie szukają alternatywnych sposobów ochrony swojego bogactwa i ratowania fortuny przed inflacją lub niekontrolowaną ingerencją państwa w ich sprawy finansowe.“

Według babci szachowej, która jest obecnie prezesem niektórych fundacji praw człowieka, krypta daje użytkownikom trochę prywatności. Ponadto wyjaśnił, że stały wzrost popularności Bitcoina i innych krypto walut jest nieunikniony, ponieważ zapobiega niepotrzebnej ingerencji w życie prywatne.

W ubiegłym miesiącu swoją opinię na temat Bitcoinu wyraził również Paul Tudor Jones, który zgadza się z punktem widzenia Kasparowa. Jones, wybitny tradycyjny inwestor.